Bezkontaktní značení Ink-jet tiskárnami je moderní metodou označování výrobků během balicího procesu. V základu existují již čtyři principy označování spadající pod označení Ink-Jet, které Vám můžeme nabídnout od renomovaných výrobců HSA Systems a KORTHO.

Technologií pracující na pricipu piezzo-elektrického efektu jsou tiskárny označované jako HR (high resolution), nebo-li vysoké rozlišení tisku. Tyto tiskárny dosahují rozlišení až 185dpi a pro lidské oko se potisk jeví jako ostrý. Vhodné jsou pouze na savé a porézní materiály, neboť se používají s inkousty na bázi oleje. S touto technologií je však možno tisknout velké množsví údajů, grafická loga, obrázky, čárové kódy a texty.

Novinkou na poli průmyslového značení je použití HP technologie známé z klasických inkoustových tiskáren k PC. HP cartridge jsou však upraveny pro tisk na různé povrchy nejen použitím jiných inkoustů ale i možností nastavení parametrů tisku. Neuvěřitelná kvalita tisku až 600x600DPI v kombinaci s rychleschnoucími barvami umožňuje tisk log, 2D kódů i jakýchkoli jiných textů s bezkonkurenční lehkostí a samozřejmostí až do šíře tisku 4”. Celý inkoustový systém a tisková hlava je pouhá HP cartridge, která lze snadno vyměnit, či pouze otřít a vše je připraveno opět k tisku. Snadné údržba, nízká pořizovací cena a zanedbatelná spotřeba inkoustu z tohoto principu činí volbu pro budoucnost.

Poslední skupinou Ink-jet tiskáren, které jsou v současné době průmyslově využívány jsou DOD (drop on demand) tiskárny. U těchto klasických Ink jet tiskáren je nápis složen z jednotlivých na první pohled patrných velkých teček. Tato nejstarší, ale velmi osvědčená technologie se hodí do hrubších provozů na tisk znaků o větších rozměmrech.

Chcete-li čistý nebo jen částečně předtištěný obalový materiál (fólie, papír, karton, hliník atd. ) doplňovat měnícími se informacemi, je Termotransferový tisk ideálním řešením. Lze potiskovat i celoplošně a v různých kombinacích. Moderní TTR tiskárny komunikující s připojeným PC mají v paměti desítky zpráv, loga, čárové kódy, 2D kódy, aktuální datum, čas atd..
Máte-li kompletně potištěný obalový materiál a chcete pouze doplňovat měnící se informace o datu výroby a expirace, nebo snad dotiskovat cokoli jiného, je Termotisk (horká ražba kovovými literami), nebo Hot Qick Coder (značení silikonovými literami) tím ideálním řešením. Lze potiskovat i celoplošně pomocí hořčíkových štočků a v různých kombinacích. Výkony mnohonásobně převyšující rychlost balicího stroje, vysoká spolehlivost a minimální údržba, dělají z tohoto principu uživatelsky dlouhodobě nejjednodušší a nejlevnější princip značení.
Především v automobilovém průmyslu, ale nejen tam, se hojně využívá bodové značení pro označování dobrých, či špatných kusů na kontrolních stanovištích, označování detekovaných chyb, délek atd. Přístroje pracují ve spolupráci s řídícím PC (PLC), v jakékoliv poloze tisku ve vysokých rychlostech i s dlouhými prodlevami mezi tiskem. Tisk různými barvami a UV inkousty, volitelný průměr značeného bodu, kontaktní i bezkontaktní principy.
Odvalovací inkoustové kódovače a popisovače jsou určeny k jednoduchému popisu kartonů, lepenky, fólií, dřeva, hadic, sáčků, koberců, plastových či železných částí, umělohmotných fólií, netkaných textilií atd.. Možnost výběru inkoustů dle popisované plochy ( savé / nesavé ) materiály. Pracuje spolehlivě v každém značícím či balicím procesu i při vysokých rychlostech. Investičně nenáročné strojky jsou ideálním řešením tam, kde je tisk stálý a opakuje se v pravidelných intervalech.
K celému sortimentu značících a popisovacích přístrojů dodáváme veškerý spotřební materiál.
  • Jednorázová a znovunaplnitelná průmyslová značící pera
  • Znovunaplnitelné popisovače s ventilkem
  • Kapilární znovunaplnitelné rychlopopisovače

© Bohemia Znak | webové stránky, internetové obchody |

NAVRCHOLU.cz
« mapa stránek »

O naší společnosti | Průmyslové značení a popis | Balicí technika | Kontakty